Facebook tan terkedilme acısını azaltacak uygulama

İkide bir eski sevgilinizle mutlu günlerinizdeki fotoğraflarınız önünüze çıkıyorsa, hele de bu eski sevgilinin soyadı değişmişse karalar bağlıyorsunuz.


Dünyanın en büyük sosyal medya ağı, işte bu tatsız durumu ortadan kaldırmak için yeni bir uygulama getirmeye hazırlanıyor.

Şu anda, birini tekrar görmek istemiyorsanız engellemeniz, ya da arkadaş listenizden çıkarmanız gerekiyor. Ancak bunu yaparsanız, ona karşı kayıtsız olduğunuz izlenimini uyandırmak güç.

Günümüzde Facebook'un ilişkilerdeki rolü büyük. Örneğin New York'taki bir yargıç, boşanma tebligatının Facebook üzerinden gönderilmesinin yasal olduğunu söylüyor.

Facebook'un ayrılık uygulaması ise, eski sevgili ya da eşe 'hiç belli etmeden' sayfanızda görebileceklerini değiştirmeye olanak tanıyacak.

Bu uygulama sayesinde, engellemeye ya da arkadaş listesinden çıkarmaya gerek kalmadan artık görmek istemediğiniz biri ile ilgili haberler 'haber kaynağı' bölümüne girmiyor, onun görebileceği fotoğraf ya da videoları kısıtlama imkanı oluyor.

Facebook, ABD'de henüz deneme aşamasında olan bu uygulamanın yakında tüm dünyada kullanılabileceğini bildiriyor.

Facebook ürün yöneticilerinden Kelly Winters, "Bu uygulama, yaşamlarının zor bir döneminden geçenlere yardımcı olacak araçlar geliştirme çabamızın ürünü. Bu uygulama ile insanların Facebook üzerindeki ilişkilerini, daha kolay, rahat ve kontrolün kendilerinde olduğu duygusuyla bitirmeleri mümkün olacak." diyor.

 

BBC21.11.2015 Alkan |
Etiketler :
facebook
ayrılık uygulaması
sevgili
facebook ilişkileri
kelly Winters
Bunlarda İlginizi Çekebilir


Pokemon GO Tehlikesi
Yurt Dışından Telefon Getirmek İsteyenlere İyi Haber
Sosyal medyada dolandırıcılık kurbanı olmayın!
Microsoft Linkedin'nin Yeni Sahibi
Akıllı Yüzük Mota: Dokunmatik Ekrana Yeni Soluk
Yeni Nesil Apple Watch Geliyor!
En Hızlı İnternet Hangi Ülkede?
Yerli Otomobilden İlk Görüntüler
Dünyanın İlk Web Sitesi Nasıl Görünüyordu?
Samsung, Telefon Pazarı Tehlikede!
Alexa Rank Yükseltme İpuçları
Yüz Tanıma Sistemlerinden Koruyan Gözlük !