Samsung, Telefon Pazarı Tehlikede!

Samsung un beş yıl içerisinde akıllı telefon pazarından çekilebileceği analistler tarafından iddia ediliyor. Peki, bu iddia neye dayanarak ortaya atıldı İşte detaylar


Samsung, Dünya’nın  teknoloji devleri arasında yer aldığı bir gerçek.Samsung, ülkemizde daha çok akıllı telefonlar ve televizyonlar ile tanılıyor. Her geçen gün yeni bir Galaxy modellerini duyuran firmanın gidişatı'nın pek iyi olmadığı analistlerin dillerine dolanmış durumda. The Innovator's Dilemma adıyla faaliyet gösteren analiz firması Samsung’un beş yıl içerisinde akıllı telefon pazarından çekilebileceğini duyurdu. The Innovator's Dilemma’ya göre Samsung çok fazla telefon üreterek sonunu getiriyor.

Sürekli üretim ve düşük kar markaya zarar verebilir.

Her yıl maksimum 2-3 adet üst düzey telefon üreten Samsung, giriş ve orta seviye için neredeyse her ay 3-4 adet telefon üretiyor.Son Raporlara göre Samsung sadece üst segment Android telefonlarından kar elde edebilmekte. 

Giriş ve orta segment telefonlar  firmanın geleceğini olumsuz etkiliyor. Analistler; giriş ve orta segment telefonların fiyatlarının ucuzlaması ve Samsung'un amiral gemisi fiyatlarını 300 ile 400 dolar arasında belirlemesi gerektiğini ,ancak bu sayede ileriye dönük bir geleceğin olabileceğini dile getirmiş.

Sürekli üretim markaya zarar verebilir

Her yıl maksimum 2-3 adet amiral gemisi üst düzey telefon üreten Samsung, giriş ve orta seviye için neredeyse her ay 3-4 adet telefon üretiyor.Son Raporlara göre Samsung sadece üst segment Android telefonlarından kar elde edebilmekte. 

Giriş ve orta segment telefonlar  firmanın geleceğini olumsuz etkiliyor. Analistler; giriş ve orta segment telefonların fiyatlarının ucuzlamasını ve Samsung’un amiral gemisi fiyatlarını 300 ile 400 dolar arasında tutması gerektiğini ancak bu sayede ileriye dönük bir geleceğin olabileceğini dile getirmiş.

Sürekli yeni telefon üretmenin Samsung’a elbet zarar vereceği tahmin ediliyordu.Gerçi günümüz rekabet ortamı'nın bunu gerektirdiği de bir gerçek.Samsung, giriş seviyesini kaldırıp orta segment cihazlarda Tizen OS’i kullanarak fiyatlarını düşürmesi gerekmekte. Bakalım teknoloji devi firma'nın geşeceği ne olacak hep beraber göreceğiz.

Bir zamanların efsanesi olan Nokia’nın ne durumda olduğuda ortada.

Umarız Samsung eleştirileri değerlendirip ,geleceğe dönük kararlarını yeniden gözden geçirir.05.11.2015 Srkn |
Etiketler :
samsung
technology
TEKNOLOJİ
TEKNOLOJİ HABERLERİ
2016 TECNOLOJİ
samsung telefon
samsung televizyon
Bunlarda İlginizi Çekebilir


PayPal Türkiye'ye dönüş hazırlığında
Microsoft Linkedin'nin Yeni Sahibi
Doğru SEO ile Doğru Müşterilere Ulaşın
Facebook'ta Canlı Yayın Dönemi - Real Time
Dünyanın İlk Web Sitesi Nasıl Görünüyordu?
Yeni Nesil Apple Watch Geliyor!
Sosyal medyada dolandırıcılık kurbanı olmayın!
Uçan Araba Projesine 100 Milyon Dolar
Yazıcılar Bizi İzliyor mu?
Türkçe Programlama ve Yazılım Öğrenebileceğiniz 3 Web Sitesi
Standart kol saatinizi akıllı saate dönüştürebilirsiniz!
Almanya sürücüsüz otomobil için tarih verdi