Android için geliştirilen Google Asistan Türkiye'ye geliyor!

Uzun süredir Siri, Alexa ve Cortana gibi rakiplere karşı sıkı bir rekabet içinde olan Google Asistan, veri tabanının genişliği sayesinde Android ekosisteminin vazgeçilmezi haline geldi. Android cihazların yaygın olduğu bölgelerde lokalizasyon çalışmaları


Bu yılın sonunda, Google Asistan 80’den fazla ülkede ve 30’dan fazla dilde hazır olacak. Şimdi ise, Google’ın sanal asistanı 500’den fazla cihazda, 40’tan fazla otomobil markasında ve 5.000 akıllı ev cihazıyla çalışıyor.

Peki, Google Asistan neler yapabiliyor?

Google’ın yapay zeka sistemi veri tabanının Google direkt bağlı olması sayesinde çok geniş bir ağ içerisinden bilgileri çekebiliyor ve böylece size gerçek bir asistan olabiliyor.

Hava durumu, navigasyon, yemek yiyebileceğiniz yerler, çağrı yapabilme, konuşarak SMS yollayabilme, spor müsabakalarının detaylı sonuçları, çeviri hizmeti ve daha aklınıza bile gelmeyecek tonla şey Google bünyesinde bulunuyor.

Tüm bunlara ek olarak Google Asistan bugün itibariyle çok daha akıllı bir hale geldi. Asistana kazandırılan yeni özelliklere baktığımızda ilk olarak 6 farklı yeni sesin eklendiğini görüyoruz. Ayrıca, bu yıl içinde John Legend’in melodik tonlarını Google Asistan’da kullanmak mümkün olacak.


Önemli yeniliklerden bir tanesi de devamlı konuşma özelliği olmuş. Bu sayede asistan konuşmanızın devam edeceğini anlayarak sizi sürekli “Hey Google” veya “OK Google” demekten kurtarıyor. Ayrıca konuşma sırasında kibar konuşmalarıalgılıyor ve özellikle çocuklara karşı çok daha dikkatli hitap ediyor.

Artık yenilenen bir arayüze sahip olan asistan akıllı ekranlar özelliği sayesinde de Haritalar, Takvim, Duo ve Fotoğraflar gibi Google hizmetlerinde de çalışabiliyor. Bu özelliklerin en kısa zamanda kullanılabilir olması bekleniyor.


Kaynak: ShiftDelete.net02.07.2018 |
Etiketler :
android
google asistan
yapay zeka
Bunlarda İlginizi Çekebilir


En Hızlı İnternet Hangi Ülkede?
Bilim Adamları Dünya Üzerindeki Yaşamın İlk Kanıtını Bulmuş Olabilir
Dünyanın İlk Web Sitesi Nasıl Görünüyordu?
Wpa2 Wifi şebekeleri Saldırı Altında
Yeni Nesil Apple Watch Geliyor!
Mars Kolonisinde Türk İmzası
IFA 2015 in En İyi Akıllı Saatleri
Samsung, Telefon Pazarı Tehlikede!
Daha Güçlü Bir PS4 Geliyormu ?
Google Duo Yeni Nesil Mobil Video Arama Uygulaması
Google Maps’in Street View Özelliği Türkiye de!