2017: Daha Fazla Apple Güvenlik Kusurları, Cyberattacks, Hacktivisim

Adobe ve Apple yazılımında Microsoft unkinden daha fazla güvenlik açıkları ortaya çıkacak, İnternetin altyapısına yönelik daha fazla saldırı olacak ve siber güvenlik olayları uluslararası gerginliklere neden olacak.


Yıllardır Apple masaüstü bilgisayarlarının ve dizüstü bilgisayar kullanıcılarının, Windows dünyasındaki uygulamaları kuşatan kötü niyetli faaliyetlerden nispeten yalıtılmış olmalarına karşın, önümüzdeki yıl da değişeceğini Trend Micro bildirdi.

Şirketin bir güvenlik öngörü raporunda belirttiği üzere, Microsoft'a kıyasla daha fazla yazılım hatası Adobe ve Apple'ı 2017'de etkileyecek.

Trend Micro, PC satışlarının düşmesi ve mobil platformlara geçişin Windows çalıştıran cihazları hedeflemeye olan ilgisini azalttığını açıkladı. Microsoft, güvenlik oyununu son zamanlarda yükseltti; bu da saldırganların Windows'daki güvenlik açıklarını bulmalarını daha da zorlaştırdı.

Parayı Takip Edin

Trend Micro, bilgisayar korsanlarının Adobe ve Apple'a artan ilgisinin işaretlerini 2016'da göstermeye başladığını belirtti. Sıfır gün güvenlik açıkları - kötücül aktörler onları kötüye kullanana dek araştırmacılar tarafından bilinmeyen kusurlar - Adobe için 135, Microsoft için 76'dır.

Bu arada, Apple'ın aynı dönemde güvenlik açığı sayısı 50'ye çıktı ve 2015'te 25 seviyesinden çıktı.

Apple'ın suçlulardan aldığı artan dikkat, masaüstü ve dizüstü bilgisayar pazarında giderek artan başarısı ile bağlantılı olabilir.

Trend Micro'nun siber güvenlik stratejisinin başkan yardımcısı Ed Cabrera, "Artık Apple ürünlerinde daha geniş bir kullanım var" dedi.

TechNewsWorld'e "Suçlular tüketicilerin ve şirketlerin bulunduğu yere gidiyor" dedi. "Tüketiciler ve şirketler daha fazla Apple ürünü kullanıyorlarsa, etkinliklerine odaklanacakları yer burası, çünkü para nerede olacak."

Upstream Saldırıları

Dağıtılmış hizmet reddi saldırıları, web sitelerine karşı siyaha karşı uzun süredir cezaevinde çalışıyordu ancak, Net Altyapı'nın önemli bir parçasını bastırarak Kuzey Amerika ve Avrupa'nın bir bölümünde İnternet hizmetini bozdular: etki alanı adı sistemi olan 2016'da kullanımı yeni bir düzeye geldi.

DNS, alan adlarını ilgili IP adreslerine dönüştürür. Bir alan adı IP adresiyle eşlenemezse, bir tarayıcı Net'te kaybolur.

A10 Networks'teki cyberoperations direktörü Chase Cunningham, internette "upstream" saldırıların 2017'de gerçekleşeceğini söyledi.

"Eğer internete iş veya ticaret için bağımlı olan birinin düşmanıysanız, geçen sene, biraz akış yukarı ve hazırlanmış bir Denial of Service saldırısı başlattığınızda büyük sağlayıcı web sitelerini ve altyapıyı indirebilir, "Diye TechNewsWorld söyledi.

Cunningham, "2017'de daha fazla upstream saldırıları göreceğiz ve DDoS, cyberweapon olarak geri dönüş yapacak" dedi. "Ulusal bir altyapı için sorunlara neden olacak bir şey üzerine güçlü bir hizmet reddi saldırısı göreceğiz."

Cyberattacks'ı besleyen jeopolitik

Stratejik Siber Girişimler CEO'su Tom Kellermann, ulusların uluslar arası saldırılara karşı gerginliklerin 2017'de patlak verebileceğini öngördüler.

TechNewsWorld'e "Jeopolitik, 2017'de siyaha oranla virüs atışlarının habercisi olacak" dedi.

Bu siyaha karşı saldırılar, Birleşik Devletler'in eski ve yeni cumhurbaşkanları tarafından teşvik edilecek.

Kellermann, "Başkanlığa Çin'e yönelik söylemlerin seçilmesine bağlı olarak, Çin hırsızlığı artan bir canlılıkla başlayacak" dedi. "Kuzey Kore, Batı'ya karşı daha fazla hizmet reddi saldırısı için IoT'yi kaldıracak."

Buna ek olarak, Trump'un cumhurbaşkanlığı kampanyasındaki Müslüman karşıtı açıklamalarına, önümüzdeki yıl ABD altyapısını ortadan kaldırmak ve tahrip etmek için yeni kaynaklarını kullanacak olan siber terörist örgütlere (El Kaide ve Siber Halifelik gibi) üyelik arttı. .

Rus siber saldırıları da artacak.

Kellermann, "Başkan Obama, seçimlerin ve diğer şeylerin kesilmesi nedeniyle Putin'i intikam almak için Doğu Avrupa'daki Rusya vekilleri aracılığıyla ABD'ye karşı artan bir sibermilitaş aktivitesi göreceksiniz" dedi.

Seçim Zulüm

Bölücü ve sonuçsuz başkanlık seçimlerinden bir siber tehlike de 2017'de beklenebilir.

Kellermann, "Hayal kırıklığına uğrayan Amerikan seçmenleri, saldırı eğilimine daha çok eğilecek" dedi.

Hacktivizmin geçmişte olduğundan daha yıkıcı olacağını söyledi. Örneğin, fidye için değil, o veriye erişimi reddetmek için verileri şifrelemek için fidye yazılımı kullanılacaktır. Verileri yok eden "silecek" yüklerini sağlayan kötü amaçlı yazılım da artacaktır.

Seçmen hayal kırıklığı, Anonymous gibi eski hat hactivist gruplarına yeni bir varlık nedeni verebilir.

Kellermann, "Anonim bir süredir kırılmış durumda" dedi. "20 Ocak'ta, gelen yönetimle mücadele için anonim konsolidasyonunu bir kez daha görebildiniz."

İhlali Günlüğü

12 Aralık. New Jersey merkezli tıbbi laboratuar operatörü Quest Diagnoistics, Kasım ayında 34.000 kişinin kişisel sağlık bilgilerini riske sokan veri ihlalini araştırdığını açıkladı.
İngiltere'de KFC, Program web sitesine bir saldırı nedeniyle, Colonel's Club sadakat programının 1.2 milyon üyesine şifrelerini sıfırlamalarını öneriyor.
13. Attığı iddia edilen 200 milyondan fazla insana ait veriler03.01.2017 Alkan Gulanber |
Etiketler :
Cyberattacks
apple
Hacktivisim
Bunlarda İlginizi Çekebilir


iPhone 6s ve iPhone 6 Karşılaştırma
En Hızlı İnternet Hangi Ülkede?
Akıllı Yüzük Mota: Dokunmatik Ekrana Yeni Soluk
Çizildiğine İnanması Çok Güç 3D Karakalem Resimleri
Uçan Araba Projesine 100 Milyon Dolar
Teleskop ile Uzay Keşfi
Marsta Su Bulundu Ama Kuyu Suyu
PayPal Türkiye'ye dönüş hazırlığında
SuperMassive IWCI Şampiyonluk Yolunda!
Yurt Dışından Telefon Getirmek İsteyenlere İyi Haber
Pokemon GO Tehlikesi