Google Maps’in Street View Özelliği Türkiye de!

Google Maps’in alt servislerinden biri olan ve kullanıcılara harita üzerinden gerçek görüntüler sunan “Street View” özelliği Türkiye’de kullanıma açıldı.


Dünyanın en özellikli ve en çok kullanılan online harita servisi Google Maps,  Street View  yani  Sokak Görünümü özelliğini Türkiye’deki kullanıcılarada beklenildiği üzere açtı. Hem webten hem de mobil üzerinden kullanılabilen özellik sayesinde sokak ve binaların fotoğraflarını görerek sanal gezinti yapmak artık mümkün oldu.

Google Maps ile herhangi bir yeri arattığınızda sağ alt köşede yer alan insan simgesi çıkıyor ve Google ın kaydettiği sokak ve caddeler mavi olarak boyanıyor. Buradan oklar yardımıyla sanal gezinti yapıyor ve kaydedilen sokakların panoramik görüntülerine ulaşabiliyoruz.

Google, geçtiğimiz günlerde de Street View’a sanal gerçeklik özelliği sayesinde kullanıcıların Google Cardboard ile haritada üç boyutlu gezinti yapabileceği duyurusu yapmıştı.

Street View özelliği ile, Güneydoğu bölgesi hariç Türkiye’nin büyük bir bölümünü görüntüleme imkanı bulabileceğiz. Bir süredir Türkiye’deki çalışmalarını sürdüren Google, bir süre önce iş ilanı açarak Türkiye’yi karış karış dolaşacak çalışanları işe almıştı.Bu çalışanlar özel araçlar ve kameralı çanta ile dolaşarak görüntüleri kayıt altına aldılar..

Google Street View çalışanları 18 kg ağırlığında üzerinde 15 kamera bulunan özel bir çanta kullandı. Her 2.5 saniyede bir fotoğraf çeken kameralar bu görüntüleri GPS etiketi ile Google genel merkezine yolladı ve fotoğraflar seçilerek itinayla elendi ve Maps’e eklendi.31.10.2015 Srkn |
Etiketler :
google maps street view
goole turkey
street map
Bunlarda İlginizi Çekebilir


Windows 10 Ücretsiz Olacak
Ödüllü Yazılım Yarışması
Çizildiğine İnanması Çok Güç 3D Karakalem Resimleri
Samsung, Telefon Pazarı Tehlikede!
Kodlama Öğrenmek İsteyenler Nerden Başlamalı ?
2017: Daha Fazla Apple Güvenlik Kusurları, Cyberattacks, Hacktivisim
Wpa2 Wifi şebekeleri Saldırı Altında
Daha Güçlü Bir PS4 Geliyormu ?
WhatsApp mesajlarını fark ettirmeden okuyabilirsiniz!
Türkçe Programlama ve Yazılım Öğrenebileceğiniz 3 Web Sitesi
Yüz Tanıma Sistemlerinden Koruyan Gözlük !
Mars İle İlgili Yeni Bulgular Açıklandı