Google Maps’in Street View Özelliği Türkiye de!

Google Maps’in alt servislerinden biri olan ve kullanıcılara harita üzerinden gerçek görüntüler sunan “Street View” özelliği Türkiye’de kullanıma açıldı.


Dünyanın en özellikli ve en çok kullanılan online harita servisi Google Maps,  Street View  yani  Sokak Görünümü özelliğini Türkiye’deki kullanıcılarada beklenildiği üzere açtı. Hem webten hem de mobil üzerinden kullanılabilen özellik sayesinde sokak ve binaların fotoğraflarını görerek sanal gezinti yapmak artık mümkün oldu.

Google Maps ile herhangi bir yeri arattığınızda sağ alt köşede yer alan insan simgesi çıkıyor ve Google ın kaydettiği sokak ve caddeler mavi olarak boyanıyor. Buradan oklar yardımıyla sanal gezinti yapıyor ve kaydedilen sokakların panoramik görüntülerine ulaşabiliyoruz.

Google, geçtiğimiz günlerde de Street View’a sanal gerçeklik özelliği sayesinde kullanıcıların Google Cardboard ile haritada üç boyutlu gezinti yapabileceği duyurusu yapmıştı.

Street View özelliği ile, Güneydoğu bölgesi hariç Türkiye’nin büyük bir bölümünü görüntüleme imkanı bulabileceğiz. Bir süredir Türkiye’deki çalışmalarını sürdüren Google, bir süre önce iş ilanı açarak Türkiye’yi karış karış dolaşacak çalışanları işe almıştı.Bu çalışanlar özel araçlar ve kameralı çanta ile dolaşarak görüntüleri kayıt altına aldılar..

Google Street View çalışanları 18 kg ağırlığında üzerinde 15 kamera bulunan özel bir çanta kullandı. Her 2.5 saniyede bir fotoğraf çeken kameralar bu görüntüleri GPS etiketi ile Google genel merkezine yolladı ve fotoğraflar seçilerek itinayla elendi ve Maps’e eklendi.31.10.2015 Srkn |
Etiketler :
google maps street view
goole turkey
street map
Bunlarda İlginizi Çekebilir


Kodlama Öğrenmek İsteyenler Nerden Başlamalı ?
Mars Kolonisinde Türk İmzası
Yazıcılar Bizi İzliyor mu?
PayPal Türkiye'ye dönüş hazırlığında
Yurt Dışından Telefon Getirmek İsteyenlere İyi Haber
Teleskop ile Uzay Keşfi
Akıllı Yüzük Mota: Dokunmatik Ekrana Yeni Soluk
Yüz Tanıma Sistemlerinden Koruyan Gözlük !
Alexa Rank Yükseltme İpuçları
Türkçe Programlama ve Yazılım Öğrenebileceğiniz 3 Web Sitesi
Chrome'a Yepyeni Özellik Güncellemesi yayınlandı.
Facebook tan terkedilme acısını azaltacak uygulama