İstanbulda Motosiklet Kullanmak Risklimi ?

Her gün trafikte yol alan sıradan bir istanbul vatandaşı olarak işe gidip gelirken en hızlı ve en rahat nasıl gidebilirim arayışı içindeyim. Metrobüs seçeneğinin dışında kullanabiliceğim bir yol, bisiklet, araba , motosiklet ...


Bu seçeneklerin dışında başka bir alternatif bulamadım, şimdi bu seçenekleri irdeleyelim. 

Bisiklet

Benim gibi Beylikdüzü 1.Levent arası işe gidip gelen biri için uygun olamayacak ulaşım aracı kategorisinde bisiklet, geçenlerde okuduğum bi haber üzerine heycanlanmıştım uzun mesafeleri bisikletle aşmak için özel otobüsler varmış bu şehirde;

metrobüslü bisiklet

Tabi her bölgede olmadığı için bu seçeneğide elemiş oluyorum, oysaki ne güzel bu sayede sporda yapmış olucaktık bedavadan, kısıcası bu seçenek sadece işe evi yakın olanlar için mükemmel bir araç.

Otomobil

Ne güzel sıcak ortamda radyomu müziğimi dinlerken pofur pofur evime gidebileceğim yegane araç ! mı acaba tabiki değil, En yakın mesafelerde bile saatlerce trafik çekmek zorundu olduğumuz, varacağımız yere zar zor vardıktan sonra park etmek için evin,işin önünde turladığımız kolaylık olması gerekirken paramızla rezil olduğumuz, dünyanın en pahalı yakıtını kullandığımız, seçenek. İstanbul dışındaki illerde kullanılması tavsiye edilen seçenek.

Motosiklet

Trafik derdini ortadan kaldıran şehir içindeki yoğun trafiği aşabiliceğimiz, yegane araç motorsiklet. Yurtdışında kullanımı hayli yaygın olan iki tekerli araçlar hem yakıt bakımından hemde zaman bakımında çok büyük artılar sunuyor kullanıcılarına. Gelgelelim bu avantajların birde dezavantajlarına, nedir bunlar ? Trafik terörü en baştaki seçenek, bilinçsizce araç kullanan, makas atarak araç kullanmayı marifet sayan trafik öküzleri bu araçları kullanmanın önündeki en büyük engel, çünkü hayatımıza kast ediyorlar. Hergün onlarca kaza yaşanıyor sırf bu yüzden.

Motosiklet kullanmak istiyorsanız en başta ekipmanınız tam olmalı . Kask,eldiven,dizlik ,özel montlar ve diğer koruma ekipmanlarını giymeden asla yola çıkmamınız gerekir. Ayrıca tavsiyem tecrübeniz yoksa iyi bir İstanbul trafiğinde motorsiklet kullanma eğitimi almalısınız, çünkü İstanbulun trafiği yurt dışına benzemez saygı hoşgörünün minimum olduğu bir şehir İstanbul. Bunun dışında keyifle kullanabiliceğiniz bir araç özellikle yaz aylarında, kışın zorluklarını saymaya gerek yok, kısacası motosiklet bu şehirde kullanılabilicek en yegane araç, tabi dezavantajı olan kısmı göze alabiliyorsanız.

 

 03.10.2015 Alkan |
Etiketler :
istanbul
Bunlarda İlginizi Çekebilir


Kenan Sofuoğlu 4.Kez Dünya Şampiyonu
Dilin Bir Önemi Yok Araba nın Önemi Var
Bu gösterinin nasıl yapıldığını biliyor musunuz?
YouTube Music Uygulaması Çıktı
Şehrin Haylaz Çocuğu KTM Duke 200
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun