Akıllı Yüzük Mota: Dokunmatik Ekrana Yeni Soluk


Mota firması tarafından geliştirilen bu akıllı yüzüğün yüzeyinde, gelen bildirimleri okumanıza olanak sağlayan dokunmatik bir ekran bulunuyor. Mobil uygulaması aracılığıyla yüzüğün hangi bildirimleri göstereceğini siz belirleyebiliyorsunuz.


Hem bayan hem de beyler için uygun olarak tasarlanan Mota, iOS ve Android cihazlar ile uyumlu ve kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Şarjının kullanıma bağlı olarak 24 ile 72 saat arasında dayanabileceği belirtilmiş. Diğer giyilebilir teknolojiler gibi bu üründe de sık şarj etme zorunluluğu bulunuyor. Farklı boyutlar geliştirmek yerine tek boy üretim (one-size-fits-all) yaklaşımı sergileyen Mota firması, boyut kalibrasyonunu mümkün kılan bir aksesuarın geliştirileceğini belirtmiş.

Suya ve darbeye dayanıklı olarak üretilen yüzük, kullanıcıya gece siyahı ve inci beyazı olmak üzere 2 farklı renk seçeneği sunuyor. Kişiselleştirilebilir titreşim özelliği sayesinde sizi arayan kişinin kim olduğunu telefonunuza bakmadan anlayabiliyorsunuz.

 

 

 

Siparişlerinin dağıtımına 2015 Nisan ayında başlanacak olan Mota’yı, İndiegogo üzerinden $160’a satın alabilirsiniz. Email, çağrı, SMS, Facebook ve Twitter gibi önemli bildirimleri etrafınızdakilere rahatsızlık vermeden kontrol etmek istiyorsanız Mota, vaat ettiği kişiselleştirilebilir uyarı sistemi ile bunu layığıyla yerine getirebilir.

Teknoloji devi Apple, dokunmatik ekranlı ve mikrofon donanımlı akıllı yüzük için Amerikan Patent Dairesi’ne başvuruda bulunduğunuda ayrıca belirtelim.08.12.2015 Srkn |
Etiketler :
Mota
mota smart ring
akıllı yüzük
apple yüzük
Apple
Bunlarda İlginizi Çekebilir


Microsoft Linkedin'nin Yeni Sahibi
İnsanlık Çıkarına Hacking Yapmak
Nasa dan Ultra HD Güneş Patlaması Görüntüleri
Ödüllü Yazılım Yarışması
IFA 2015 in En İyi Akıllı Saatleri
Türkçe Programlama ve Yazılım Öğrenebileceğiniz 3 Web Sitesi
Google Duo Yeni Nesil Mobil Video Arama Uygulaması
Oyun Geliştirmek İsteyenlere Devlet Desteği
Facebook'ta Canlı Yayın Dönemi - Real Time
Wpa2 Wifi şebekeleri Saldırı Altında
Bilim Adamları Dünya Üzerindeki Yaşamın İlk Kanıtını Bulmuş Olabilir