Oyun Geliştirmek İsteyenlere Devlet Desteği

Dünya pazarında büyük gelir ve katma değer getiren sektörlere yönelmek isteyen Türkiye, bilişim teknolojileri alanında büyük bir atılım yapmaya hazırlanıyor.


KOSGEB de bu yönde yaptığı çağrıyla bilişim sektöründe faaliyet gösteren KOBi'lerin gelişmesi için oyun/mobil uygulama/yazılım dallarında destek sunacağını belitti.

Türkiye'de oyun geliştiren şirketlerin neredeyse hepsinin KOBİ düzeyinde işletmeler olmasından dolayı bu çağrı ayrı bir önem taşıyor.

KOSGEB'e ay sonuna kadar yapılacak olan başvurularda değerlendirme sürecinin ardından uygun görülen bilişim projelerine geri ödemesiz 100 bin lira, geri ödemeli 150 bin lira destek verilicek . Bu bağlamda projenin KOSGEB'den aldığı destek toplamda 250 bin TL olacak. Yapılan Çağrı'nın toplam bütçesiyse tam 50 milyon lira.

Yürütülen bu çalışma ve ileride gelecek başka desteklerle 2023 yılında Türkiye'nin oyun sektöründeki ihracat hacminin 2.5 milyar $ olması hedefleniyor.

Eğer sizin de gerçekten inandığınız bir projeniz varsa KOSGEB'e başvurmanız ve uygun görülmeniz halinde Türkiye için bambaşka kapıları açmanız an meselesi.21.06.2016 Alkan |
Etiketler :
kosgep
türk oyun firmaları
mobil uygulamalar
kobi
Bunlarda İlginizi Çekebilir


Alexa Rank Yükseltme İpuçları
Daha Güçlü Bir PS4 Geliyormu ?
Android için geliştirilen Google Asistan Türkiye'ye geliyor!
Ödüllü Yazılım Yarışması
En Hızlı İnternet Hangi Ülkede?
Sosyal medyada dolandırıcılık kurbanı olmayın!
Doğru SEO ile Doğru Müşterilere Ulaşın
2016 Yılı İtibari İle Ltd. Firmaların Web Sitesi Yaptırması Zorunlu
Google Maps’in Street View Özelliği Türkiye de!
Yüz Tanıma Sistemlerinden Koruyan Gözlük !
Standart kol saatinizi akıllı saate dönüştürebilirsiniz!