Pokemon GO Tehlikesi

Dünyada kullanıcı sayısını hızla yükseltmeye devam eden Pokemon-Go ,Türkiyede de ses getirdi.Oyun için etkinlikler düzenlenmeye başlandı ve facebook’ta Pokemon-Go buluşmaları için etkinlik sayfaları açıldı.


Cevahir Alışveriş Merkezi ,Taksim Gezi Parkı, ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Pokemon Go etkinlikleri

Telefonun GPS, bluetooth ve kamera özelliklerini kullanan oyun aslında göründüğü kadar masum değil.sunucuların çökmesine ve bataryanın ömrünü çabuk bitirmesinin yanı sıra hırsızlara, çocuk pedofillerine ve korsanlara yardım eden bir platform haline gelmiştir.

Piyasada olmayan ülkelerde oyunun malware versiyonu, APK dosyası görünümünde internete sızmış. Bu uygulamaların, DroidJack RAT isminde Trojan dosyası oldukları ve indirilmeleri durumunda telefonun kontrolünün korsanların eline geçtiği uyarısı veriliyor. Yapılan araştırmalarda çocukların topanma noktalarına ailelerinden ayrı geldikleri belirlenmiştir.GPS özelliği sayesinde oyunu oynayan insanları tenhada bekleyip soydukları gelen ihbarlar arasında.

Kullanıcı adı “zasch” olan ekşi sözlük yazarı Pokemon-Go’nun Türkiye kurbanlarından.Nişantaşı Çocuk Büro Amirliği önünde bu oyunu oynayan yazar polisin dikkatini çekmiş ve göz altına alınmıştır. Amirliğin üzerinde pokemon avladığını birtürlü açıklayamamıştır.


pokemon go14.07.2016 Feyhan |
Etiketler :
Pokemon GO Tehlikesi
pokemon
Bunlarda İlginizi Çekebilir


En Hızlı İnternet Hangi Ülkede?
Yazıcılar Bizi İzliyor mu?
Nasa dan Ultra HD Güneş Patlaması Görüntüleri
Facebook tan terkedilme acısını azaltacak uygulama
Yerçekimi kuvveti nasıl oluşmuştur ?
WhatsApp mesajlarını fark ettirmeden okuyabilirsiniz!
Uçan Araba Projesine 100 Milyon Dolar
Google Maps’in Street View Özelliği Türkiye de!
2017: Daha Fazla Apple Güvenlik Kusurları, Cyberattacks, Hacktivisim
Marsta Su Bulundu Ama Kuyu Suyu
Oyun Geliştirmek İsteyenlere Devlet Desteği
Samsung, Telefon Pazarı Tehlikede!