Doğru SEO ile Doğru Müşterilere Ulaşın

Web sitesine ziyaretçi ve müşteri çekmek için, kimi zaman büyük bütçelerle reklam çalışmaları yaptırılıyor, peki  ne kadar doğru çalışmalı seo yaptırıyorsunuz? Anlık etki gösteren ileride websitenize zarar verebilecek Seo çalışmalarından uzak durmalısınız


Günümüzde müşteri çevresini genişletmek için işletmeler & web siteler internet reklamlarını kullanıyor.Farklı internet sitelerine görsel reklam çalışmaları, arama motorlarının reklam servislerinin kullanımı web sitenizin trafiğine ne kadar etki ediyor ? Hiç şüphesiz bu reklam çalışmalarının ilk etapta faydasını göreceksiniz. Fakat kalıcılığı olmayan çalışmaların ileriye dönük seo çalışmalarında sitenize kötü etkisi olacaktır. ?

SEM ile arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için; reklam ve SEM uzmanına ayrı bütçe ayırmanız gerekmektedir.Bu size  2 farklı gider olarak yansıyacaktır.

Sezonsal bir hizmet veya ürününüz varsa SEM gibi reklam türleri kullanılabilir. Bu size o sezon için müşteri ve ziyaretçi çekmeye yarayabilir. Fakat sonraki sezon müşterilerinize ulaşmak için aynı reklam türünü kullanmak zorunda kalacaksınız. Bu kalıcılığı olmayan ve işletmeniz için sürekli gider konumunda olan reklam türüdür.

Ziyaretçi sayısı fazla olan ve işletmenizin verdiği hizmete ilgili ziyaretçi alan potansiyel web sitelerine görsel reklam yani (banner) verebilirsiniz. Fakat reklam verdiğiniz sürece web sitenize ziyaretçi sağlayabilmektesiniz. Ve sadece reklam verdiğiniz sitelerde ki kullanıcılar tarafından görülebilmektedir. Kısıtlı ziyaretçi döngüsüne sahip bu reklam türü, işletmeler için büyük maddi gidere yol açabilmektedir. Eğer doğru analiz edilmediyse sadece geri dönüşü minumum olan reklam çalışması olabilir.

İşletmeler için doğal, ileriye dönük kalıcı olduğu gibi , aynı zamanda maddi gideri en uygun reklam türü SEO’dur. SEM gibi; hem reklam bütçesi hem de SEM uzmanı için ayrıca bütçe ayırmak zorunda kalmazsınız.

Müşterilerine hizmet veren işletmeler doğru SEO yaptırmalı. Site ve sektör analizi yapmadan SEO çalışmasına başlamamalıdır.Hatalı yapılan çalışmalar temeli çürük olan inşaat gibi ergeç yıkılacaktır.

Websiteniz.net ile Seo çalışmaları hakkında bilgi alabilir, websitenize anlık olmayan , ileriye dönük kalıcı seo çalışmaları yaptırabilir, ve etkisini kısa sürede görebilirsiniz.


 19.01.2016 Admin |
Etiketler :
SEO
seo uzmanı
Şirketler için seo
doğru seo çalışması
e ticaret seo
SEM
arama motoru
seo analiz
Bunlarda İlginizi Çekebilir


Mesenger Artık Apple Watch ile Kolunuzda
Marsta Su Bulundu Ama Kuyu Suyu
Oyun Geliştirmek İsteyenlere Devlet Desteği
Yurt Dışından Telefon Getirmek İsteyenlere İyi Haber
Chrome'a Yepyeni Özellik Güncellemesi yayınlandı.
Standart kol saatinizi akıllı saate dönüştürebilirsiniz!
Microsoft Linkedin'nin Yeni Sahibi
Samsung, Telefon Pazarı Tehlikede!
Pokemon GO Tehlikesi
Dünyanın İlk Web Sitesi Nasıl Görünüyordu?
Alexa Rank Yükseltme İpuçları
Ödüllü Yazılım Yarışması