Almanya sürücüsüz otomobil için tarih verdi

Almanya da otomatik pilotlu araçların 2020 yılından itibaren kullanılmaya başlanması planlanıyor. Sürücüsüz araçlar için deneme parkurları oluşturuluyor.


Almanya Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt, Verdiği bir demeçte, Almanya'da otomatik pilotla çalışan otomobillerin 2020 yılından itibaren kullanılmaya başlanacağını tahmin ettiklerini duyurdu..

Sürücüsü olmayan ve merkezi bir sistem tarafından yönetilen otomobiller için alt yapı çalışmalarının devam ettiğini aktaran Dobrindt, "Beş yıl içinde yüksek otomatizme dayalı sistemleri seri üretime dahil edeceğiz. Böylece otomobillerimiz otobanlarda dijital olarak yönlendirilebilecek" dedi.

Deneme güzergahının Ingolstadt'ın diğer bölgelerine doğru genişletileceğini söyleyen Dobrindt, böylece otomobil üreticileri otomatik pilotlu araçları şehir içinde, gerçek trafik ortamında da test edebilmelerine olanak sağlanacağını belirtti.

Otomobillerin otomatik pilotlarla trafiğe çıkabilmeleri için 1968'de Viyana'da imzalanan trafik sözleşmesinin güncellenmesi gerekecek. Viyana anlaşması gereği otomobiller sadece sürücüleriyle trafiğe çıkabiliyor.04.01.2016 Admin |
Etiketler :
sürücüsüz otomobil
otomatik pilotlu araç
Bunlarda İlginizi Çekebilir


Chrome'a Yepyeni Özellik Güncellemesi yayınlandı.
Akıllı Yüzük Mota: Dokunmatik Ekrana Yeni Soluk
En Hızlı İnternet Hangi Ülkede?
Yerçekimi kuvveti nasıl oluşmuştur ?
Kodlama Öğrenmek İsteyenler Nerden Başlamalı ?
WhatsApp mesajlarını fark ettirmeden okuyabilirsiniz!
2017: Daha Fazla Apple Güvenlik Kusurları, Cyberattacks, Hacktivisim
Standart kol saatinizi akıllı saate dönüştürebilirsiniz!
Mesenger Artık Apple Watch ile Kolunuzda
Google Duo Yeni Nesil Mobil Video Arama Uygulaması
Dünyanın İlk Web Sitesi Nasıl Görünüyordu?