Uçan Araba Projesine 100 Milyon Dolar

Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde özellikle Alphabet'in CEO'su Larry Page'nin uçan otomobillere karşı büyük bir ilgisinin olduğu ve bu nedenle de bu alanda yapılan projelere destek verdiği öğrenildi.


Bloomberg Businessweek sitesinde geçtiğimiz hafta içerisinde yer alan habere göre, Larry Page bu konuda oldukça cömert davranıyor. Uçan otomobiller ile ilgili çalışma yürüten iki farklı şirketi destekleyen Larry Page, total'de 100.000.000$ fazla yatırım yapmış durumda. Bu yatırımlar iki firma için büyük bir finansman sağlarken, projelerin önümüzdeki günlerde tanıtılması bekleniyor. Şu an dünya genelinde uçan otomobiller ile ilgili projeler çok kısıtlı olmasına karşın desteklenen iki firmanın bu alanda oldukça iddialı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğü ve sağlam projeler ürettiği tahmin ediliyor.

Zee. Aero ve Kitty Hawk fly car konusunda çeşitli projeler yaparak tanınır durumda olurken, bu iki isme destek veren Larry Page, geleceğe yönelik önemli bir adım da atmış durumda. Tasarımların nasıl olduğu ve özellikle teknolojilerin ne kadar güvenilir olduğu merak edilirken, şu an için uçan otomobillerden söz etmek için oldukça erken.


Kaynak : Bloomberg Businessweek15.06.2016 Alkan |
Etiketler :
uçan araba
larry page
alphabet
Bunlarda İlginizi Çekebilir


Daha Güçlü Bir PS4 Geliyormu ?
Mars Kolonisinde Türk İmzası
Wpa2 Wifi şebekeleri Saldırı Altında
Çizildiğine İnanması Çok Güç 3D Karakalem Resimleri
PayPal Türkiye'ye dönüş hazırlığında
Tesla’nın otopilot aracı İstanbul trafiğinde
IFA 2015 in En İyi Akıllı Saatleri
Nasa dan Ultra HD Güneş Patlaması Görüntüleri
Yurt Dışından Telefon Getirmek İsteyenlere İyi Haber
Yeni Nesil Apple Watch Geliyor!
Teleskop ile Uzay Keşfi
Marsta Su Bulundu Ama Kuyu Suyu